SPORT ALBA24: CSU Alba Iulia – CSM Târgoviște, 67-77. Visul finalei s-a terminat. Arbitrii și-au bătut joc de echipa lui Popov

Atmosferă de sărbătoare în sala de sport a  Universității „1 Decembrie 1918” din Alba Iulia, unde CSU Alba Iulia a disputat primul meci din semifinale cu CSM Târgoviște. Scorul final 67-77  (pe sferturi, 18-19, 16-13, 12-16 și 21-29 ) o aduce mai aproape pe CSM Târgoviște de finala pe care o va juca probabil cu ICIM Arad.

Partida de la Alba Iulia a avut numeroase probleme de arbitraj. Doi dintre arbitri au dat decizii pro Târgoviște.

În primul sfert, CSU Alba Iulia a jucat ceva mai ezitant, iar vizitatoarele au condus cu un punct după primele 10 minute, scorul fiind 18-19, după un sfert în care Alba a condus puțin pe tabelă.

Sfertul secund a adus revenirea echipei din Alba Iulia, atât pe tabelă, cât și în joc.

Vezi cum s-a desfăşurat meciul şi galerie foto, pe Sport.Alba24.ro.