SPORT.ALBA24.RO: Voința Sebeș – CSȘ Sighișoara 33-21. Victorie fără emoții pentru gruparea lui Weber. Incidente la finalul primei reprize

Voința Sebeș a învins fără probleme CSȘ Sighișoara cu scorul de 33-21, după ce la pauză gazdele conduceau cu 16-10. În urma acestui succes formația lui Weber își continuă cursa pentru locul secund în Divizia A de handbal masculin.

Echipa lui Weber a fost destul de relaxată în prima parte, drept urmare a încasat rapid trei cartonașe galbene, însă ulterior, sebeșenii și-au revenit și au reușit să termine prima repriză cu șase goluri avans.

Citește articolul integral pe Sport.Alba24.