VIDEO VICTORIE! România U21 câștigă în fața Angliei cu scorul de 4 la 2. Peste 8.000 de suporteri români, prezenți la meci

Echipa națională de fotbal a României U21, a câștigat vineri, cu scorul de 4 la 2 în fața reprezentativei engleze, pe stadionul ”Dino Manuzzi” din Cesena. Peste 8.000 de fani ai tricolorilor i-au susținut pe tinerii fotbaliști români timp de 94 de minute.

După o primă repriză începută excelent de către tinerii tricolori, în care chiar din primele minute Ianis Hagi, Andrei Ivan și Dennis Man au șutat spre poarta adversă, sfârșitul de repriză le-a aparținut englezilor.

În minutul 32, Dennis Man trimite balonul în plasa englezilor dar golul este anulat pe motiv de offside.

Repriza a doua începe cu o presiune puternică a englezilor la poarta românilor. Mai mult, în minutul 60 pe teren intră jucătorul lui Manchester City, Foden.

În minutul 75 Coman este faultat în careu de Kenny, iar  Pușcaș transformă lovitura de la 11 metri. La nici cinci minute de la golul lui Pușcaș englezii egalează prin golul lui Grey.

Hagi, Ianis Hagi, marchează în minutul 84 după o fază senzațională și aduce scorul la 2 – 1 în fața englezilor.

Două minute mai târziu, Abaham aduce egalitatea pe tabela de marcaj după o greșeală în defensiva României.

3 la 2, în minutul 98 pentru România după un gol a lui Florinel Coman.

Florin Coman marchează pentru 4 la 2 în minutul 92 și aduce o victorie incredibilă a României în fața Angliei.

sursă foto: captură ecran, TVR 1