SPORT

Fotbal: Victorie după nouă etape pentru trupa lui Mureșan. CS Zlatna a învins cu 4-2 CFR II Cluj

CS  Zlatna a câștigat, vineri, pe propriul teren disputa cu echipa secundă a prim divizionarei CFR Cluj. La pauză tabela de pe Stadionul „Minaur” indica 4-0, grație reușitelor lui Rusu din minutele 9 și 30, Marian în minutul 20 și Anca 34. După pauză, ”alb-vișiniii” au punctat de două ori, prin Ayman și Mocanu din penalty.

Trupa pregătită de Dorel Mureșan a câștigat ultima partidă în 27 septembrie, în compania grupării Sănătatea Cluj. În urma acestui succes,  CS Zlatna acumulează nouă puncte și urcă până pe locul  15.

Pentru „aurari” urmează vacanța, întrucât partida cu ”feroviarii” din ”Gruia” a fost ultima din acest tur de campionat.

CS Zlatna a intrat în teren în următoarea alcătuire: Budai, Sucală, Man, Cecălăcean, Mânecan – Andrea, Marian, Kiraly, Arsenie, Rusu, Anca.