Bărbat de 42 de ani din comuna Jidvei, cercetat pentru conducere sub influența alcoolului. Avea 0,75 mg/l alcool pur în aerul expirat
Marți, în jurul orelor 18.45, poliţiştii Secţiei 6 Poliţie Rurală Jidvei l-au depistat pe un bărbat de 42 de ani, din comuna Jidvei, în timp ce conducea un autoturism, fiind sub influenţa alcoolului.
În urma testării conducătorului auto cu aparatul etilotest, a rezultat valoarea de 0,75 mg/l alcool pur în aerul expirat, motiv pentru care a fost condus la spitalul din Blaj, unde i-au fost recoltate mostre de sânge, în vederea stabilirii alcoolemiei.
Faţă de conducătorul auto, cercetările sunt continuate sub aspectul comiterii infracțiunii de conducere sub influenţa alcoolului.
Urmariti Alba24.ro si pe Google News
Anunturi Alba24
Publica un anunt gratuitSTIREA TA — trimite foto/video la Alba24







Comentarii (0)