ACTUALITATE
1 iulie: Bibliobusul Consiliului județean Alba ajunge în comuna Gîrbova. Atelier de creaţie, expoziţie şi cărţi pentru biblioteca şcolii din localitate
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2014/09/bibliobus-CJ-alba2.jpg)
De la ora 9.00, toți cei prezenți vor participa la un atelier de creație în cadrul căruia vor fi confecționate semne de carte embosate.
De asemenea, vor putea vizita Bibliobusului și o unei expoziție cu obiecte, majoritatea reciclabile, decorate cu tehnica șervețelului, pentru a arăta că orice lucru contează și orice har se poate dezvolta împreună cu cititul.
Această zi premergătoare evenimentului „Hai să facem o Bibliotecă!” inițiat de o fostă elevă a Școlii din Gîrbova, se dorește a fi o zi de carte din suflet pentru suflet, mulțumind totodată celor care au dăruit cărțile pentru acest eveniment unic, transmit organizatorii.
Urmăriți Alba24.ro și pe Google News
Dacă ți-a plăcut articolul:
ȘTIREA TA - trimite foto/video la Alba24 prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2021/09/sigla_alba24_300-x-92-1.png)