ACTUALITATE
26-28 ianuarie: Expoziție de porumbei, alte păsări şi animale de companie la Sebeș. Program
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2018/01/columbofila-e1516713894599.jpg)
Primăria municipiului Sebeş, în parteneriat cu Centrul Cultural „Lucian Blaga” şi cu Asociaţia crescătorilor de porumbei voiajori, de ornament, păsări şi animale de companie „Mühlbach 2008” organizează, în perioada 26 – 28 ianuarie, o nouă ediţie a „Expoziţiei Columbofile”. La eveniment și-au anunțat participarea peste 70 de crescători.
Deschiderea acestei expoziţii va avea loc vineri, 26 ianuarie, la ora 12.00, locaţia fiind sala mică a Liceului cu Program Sportiv „Florin Fleșeriu” Sebeș.
Evenimentul se va încheia, duminică, 28 ianuarie, la ora 13.00.
Orarul expoziţiei este următorul:
- Vineri: ora 12.00 – ora 18.00
- Sâmbătă: ora 8.00 – ora 18.00
- Duminică: ora 8.00 – ora 13.00
Intrarea este liberă.
Urmăriți Alba24.ro și pe Google News
Dacă ți-a plăcut articolul:
ȘTIREA TA - trimite foto/video la Alba24 prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2021/09/sigla_alba24_300-x-92-1.png)