ACTUALITATE
40 de brazi de Crăciun, pregătiți pentru a fi vânduți ilegal, au fost confiscați de oamenii legii. Comerciantul a fost amendat
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2011/12/brazi-21.jpg)
În data de 25.11.2012, în jurul orelor 19:30, poliţiştii Secţiei 9 Poliţie Rurală Cimpeni împreună cu poliţiştii Postului de Politie Vadu Moţilor, au organizat o acţiune ce a avut drept scop prevenirea şi combaterea ilegalităţilor silvice.
În cadrul acţiunii, poliţiştii l-au identificat, pe O.F.G., de 37 de ani, din comuna Albeşti, judeţul Mureş, care transporta cu o autoutilitară, pe DN 75, pe raza localităţii Vadu Moţilor, 40 pomi de Crăciun, pentru care nu a putut prezenta documente legale de provenienţă şi transport.
Brazii au fost confiscaţi iar faţă de conducătorul auto a fost luată măsura sancţionării contravenţionale, în conformitate cu prevederile Legii 171/2010 privind stabilirea şi sancţionarea contravenţiilor silvice.
Urmăriți Alba24.ro și pe Google News
Dacă ți-a plăcut articolul:
ȘTIREA TA - trimite foto/video la Alba24 prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2021/09/sigla_alba24_300-x-92-1.png)