50 de elevi de la Colegiul Militar din Alba Iulia vor dona sânge, în cadrul campaniei „Şi noi putem salva o viaţă”
În perioada 18-20 decembrie, la Centrul de Transfuzie Sanguină Alba Iulia, un număr de 50 de elevi de clasa a XII-a din Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia susţin campania umanitară de donare de sânge.
Gestul lor, acum în pragul sărbătorilor de iarnă, este un unul de nobleţe sufletească pus în slujba binelui aproapelui, o dovadă de curaj şi empatie.
Publicitate
ȘTIREA TA — trimite informații foto/video la Alba24
Publică Anunț Gratuit pe Alba24.ro
Publica un anunt gratuit





Comentarii (0)