ACTUALITATE
A ajutat la muncă angajaţii unei firme din Roşia de Secaş, iar apoi a furat bani din magazinul societăţii. Un bărbat din comună este cercetat pentru furt
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2014/03/furt-bani.jpg)
Poliţiştii Postului de Poliţie Roşia de Secaş au fost sesizaţi, marţi dimineaţa, de către reprezentatul unei societăţi comerciale din Roşia de Secaş, cu privire la faptul că luni după-amiaza a fost furată suma de 1.500 de lei din magazinul societăţii.
În urma cercetărilor efectuate de poliţişti a rezultat că, în 24 martie, I.I., de 57 de ani, din comuna Roşia de Secaş, i-a ajutat pe angajaţii firmei să stivuiască ambalaje. Profitând de neatenţia acestora, a sustras, dintr-un sertar, suma de 1.500 de lei.
Cu ocazia cercetărilor, poliţiştii au reuşit să recupereze prejudiciul, în proporţie de 50%. Faţă de I.I., cercetările sunt continuate sub aspectul comiterii infracţiunii de furt, faptă prevăzută şi pedepsită potrivit Codului Penal.
Urmăriți Alba24.ro și pe Google News
Dacă ți-a plăcut articolul:
ȘTIREA TA - trimite foto/video la Alba24 prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2021/09/sigla_alba24_300-x-92-1.png)