Un bărbat în vârstă de 39 de ani din judeţul Sibiu s-a ales cu dosar penal în Alba, după ce a fost prins de poliţie, pe DN1, lângă Teiuş, la volanul unui autoturism, fără permis. În plus, circula cu viteză peste limita legală. Radarul a indicat 125 de km/oră.

Publicitate

Potrivit IPJ Alba, în 2 martie, în jurul orei 17.40, poliţiştii din Teiuş, în timp acţionau pentru combaterea excesului de viteză pe DN 1, l-au depistat pe un bărbat de 39 de ani, din judeţul Sibiu, în timp ce conducea un autoturism cu viteza de 125 de km/oră, pe un sector de drum unde limita maximă de viteză este de 70 de kilometri/oră.

Publicitate

În urma verificărilor efectuate, poliţiştii au constatat că bărbatul avea permisul de conducere suspendat.

Publicitate

Faţă de conducătorul auto, cercetările sunt continuate sub aspectul comiterii infracțiunii de conducere cu permisul suspendat.