A condus o maşină cu autorizaţia provizorie de circulaţie expirată. Tânăr din Alba Iulia, cu dosar penal
Miercuri, în jurul orei 17.15, poliţiştii rutieri din Alba Iulia au oprit pentru control, pe strada Fabricii din municipiu, un autoturism condus de A.C., de 25 de ani, din Alba Iulia.
În urma verificărilor efectuate, poliţiştii au constatat că autorizaţia provizorie de circulaţie a autoturismului era expirată, motiv pentru care, faţă de conducătorului auto a fost întocmit dosar penal în care este cercetat sub aspectul comiterii infracţiunii de conducerea, pe drumurile publice, a unui autovehicul neînmatriculat.
ȘTIREA TA — trimite informații foto/video la Alba24
Publică Anunț Gratuit pe Alba24.ro
Publica un anunt gratuit






Comentarii (0)