A condus un autoturism sub influența drogurilor. Tânăr din Galda de Jos, REȚINUT de polițiști
Un tânăr din comuna Galda de Jos a fost reținut de polițiști. Acesta a fost depistat joi în timp ce conducea un autoturism, fiind sub influența drogurilor.
Potrivit IPJ Alba, la data 7 octombrie 2021, polițiștii Secției 1 Poliție Rurală Galda de Jos au luat măsura reținerii, pentru 24 de ore, față un tânăr, de 21 de ani, din comuna Galda de Jos, care este cercetat pentru săvârșirea infracțiunii de conducere sub influența substanțelor psihoactive.
Bărbatul a fost depistat de polițiști, joi, în jurul orei, 11.20, pe raza localității Bucerdea Vinoasă, în timp ce conducea un autoturism, fiind sub influența drogurilor, motiv pentru care a fost condus la spital, pentru recoltarea de probe biologice.
Cercetările sunt continuate.
foto: arhivă
ȘTIREA TA — trimite informații foto/video la Alba24
Publică Anunț Gratuit pe Alba24.ro
Publica un anunt gratuit





Comentarii (0)