A condus un moped fără permis și sub influența alcoolului. Tânăr din comuna Noșlac, cu dosar penal
Un tânăr în vârstă de 22 de ani din comuna Noșlac s-a ales cu dosar penal după ce a fost prins în timp ce circula cu un moped, fără a poseda permis de conducere și fiind sub influența băuturilor alcoolice.
Potrivit IPJ Alba, la data de 10 aprilie, în jurul orei 20.15, poliţiştii Secţiei 4 Poliţie Rurală Ocna Mureş, în timp ce acţionau pe raza localităţii Noşlac, l-au depistat pe un tânăr de 22 de ani, din comună, în timp ce circula cu un moped fără a poseda permis de conducere şi fiind sub influenţa băuturilor alcoolice.
În urma testării mopedistului cu aparatul etilotest, a rezultat valoarea de 1,35 mg/l alcool pur în aerul expirat, motiv pentru care a fost condus la spitalul din Aiud unde i-au fost recoltate mostre de sânge, în vederea stabilirii alcoolemiei.
Faţă de mopedist, cercetările sunt continuate sub aspectul comiterii infracțiunilor de conducere fără permis şi conducere sub influenţa alcoolului.
ȘTIREA TA — trimite informații foto/video la Alba24
Publică Anunț Gratuit pe Alba24.ro
Publica un anunt gratuit





Comentarii (0)