Medicii Anton Butnaru, Răzvan Curcă, Dan Pahonţiu, Mihaela Mânăscurtă şi Lucia Crăciun aleși în noua Comisie de Disciplină a Medicilor din Alba
Membrii CMR Alba au fost aleşi din rândul medicilor primari cu o vechime în profesie de peste 7 ani şi care nu au avut abateri disciplinare în ultimii 5 ani.
Este vorba despre Anton Butnaru, Răzvan Curcă, Dan Pahonţiu Mihaela Mânăscurtă şi Lucia Crăciun, care au primit mandat pentru Comisia de Disciplină a Medicilor din Alba, la începutul acestei săptămâni.
Reamintim că primul tur de alegeri de la începutul lunii octombrie nu a fost validat, din cauza absenţei cvorumului necesar.
În noiembrie, vor fi organizate alegerile pentru noua structură de conducere a Colegiului Medicilor Alba. În prezent, din Biroul Executiv al CMR Filiala Alba fac parte: Gheorghe Vieru (preşedinte), Călin Crişan (vicepreşedinte), Flaviu Anghel (vicepreşedinte), Gheorghe Haber (vicepreşedinte) şi Maria Olteanu (secretar).
Urmariti Alba24.ro si pe Google News
Publică Anunț Gratuit pe Alba24.ro
Publica un anunt gratuitȘTIREA TA — trimite informații foto/video la Alba24






Comentarii (0)