ACTUALITATE
A furat doi păuni dintr-o gospodărie din Fărău. Tânăr din Sâncel, cu dosar penal
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2017/07/paun.jpg)
Potrivit IPJ Alba, în data de 18 iulie, ora 14.00, poliţiştii Postului de Poliţie Fărău au fost sesizați cu privire la comiterea unui furt dintr-o gospodărie din localitate.
În urma verificărilor, poliţiştii Postului de Poliţie Fărău l-au identificat pe G.M. de 20 ani din localitatea Sâncel, care, în noaptea de 16/17 iulie, în jurul orei 23.45, a pătruns, prin escaladarea gardului împrejmuitor, în curtea locuinţei părţii vătămate (L.A., de 31 de ani, din localitatea Fărău), de unde a sustras două păsări, pe care, apoi, le-a transportat la domiciliul său.
Prejudiciul a fost recuperat si predat persoanei vătămate.
Poliţiştii din Fărău continuă cercetările faţă de G.M. sub aspectul săvârşirii infracţiunii de furt calificat.
Urmăriți Alba24.ro și pe Google News
Dacă ți-a plăcut articolul:
ȘTIREA TA - trimite foto/video la Alba24 prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2021/09/sigla_alba24_300-x-92-1.png)