ACTUALITATE
A furat o geantă cu bunuri şi bani din incinta Spitalului Judeţean Alba. Dosar penal pentru un albaiulian de 43 de ani
![upu alba, urgente, spital alba](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2018/03/IMG_6953-e1525808579398.jpg)
Un bărbat de 43 de ani din Alba Iulia este cercetat de Poliţia Municipiului, după ce a furat o geantă cu bunuri şi bani din incinta Spitalului Judeţean de Urgenţă Alba. Fapta a fost sesizată Poliţiei în 27 iunie.
Potrivit IPJ Alba, din cercetări a rezultat că în 27 iunie, la ora 9.22, în timp ce se afla în incinta Spitalului Județean de Urgență Alba, bărbatul de 43 de ani a profitat de neatenția persoanei vătămate și i-a sustras acesteia o geantă, în care se aflau mai multe bunuri si bani.
Cercetările sunt continuate, sub aspectul comiterii infracțiunii de furt, precum şi pentru recuperarea prejudiciului cauzat.
foto: arhivă
Urmăriți Alba24.ro și pe Google News
Dacă ți-a plăcut articolul:
ȘTIREA TA - trimite foto/video la Alba24 prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2021/09/sigla_alba24_300-x-92-1.png)