ACTUALITATE
A INCENDIAT casa fostei soţii. Bărbat de 48 de ani din comuna Cut, REŢINUT pentru distrugere
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2017/01/foc-incendiu-cabana.jpg)
Potrivit IPJ Alba, joi, 20 aprilie, poliţiştii de investigații criminale din cadrul Poliţiei Municipiului Sebeş au luat măsura reţinerii, pentru o perioadă de 24 de ore, faţă de B.S., de 48 de ani, din comuna Cut, care este cercetat sub aspectul comiterii infracțiunii de distrugere.
În noaptea de 18/19 aprilie, acesta s-ar fi deplasat la casa nelocuită a fostei sale soţii şi a provocat un incendiu în urma căruia a fost distrus acoperişul casei şi mai multe bunuri.
Bărbatul va fi prezentat Parchetului de pe lângă Judecătoria Sebeş, pentru dispunerea măsurilor legale.
Urmăriți Alba24.ro și pe Google News
Dacă ți-a plăcut articolul:
ȘTIREA TA - trimite foto/video la Alba24 prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2021/09/sigla_alba24_300-x-92-1.png)