Un accident s-a produs duminică în Alba Iulia. Potrivit IPJ Alba, doi adolescenți care mergeau cu trotineta au fost loviți de o mașină.

”Traficul rutier este îngreunat pe strada Cloșca din municipiul Alba Iulia, din cauza unui eveniment rutier.

Publicitate

Doi minori, în vârstă de 13, respectiv 14 ani, în timp ce se deplasau pe o trotinetă electrică, s-ar fi angajat în traversarea neregulamentară a străzii, fiind surprinși și accidentați de un autoturism.

Minorilor li se acordă îngrijiri medicale la fața locului” au precizat reprezentanții IPJ Alba.

UPDATE: Cei doi copii au fost transportați la spital.

Publicitate

Foto video: Alba24