EVENIMENT
UPDATE: Accident pe Transalpina. Un motociclist polonez a ajuns la spital după ce a intrat într-un camion care transporta lemne
![motocicleta](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2012/10/motocicleta-transalpina.jpg)
Potrivit IPJ Alba, bărbatul care circula pe motocicletă este din Polonia. Se pare că, din cauza vitezei, acesta a intrat, din spate, sub camionul care transporta lemn.
UPDATE: Accidentul s-a produs la ora 11.40, la intrarea în comuna Șugag dinspre Oașa. Un motociclist în vârstă de 40 de ani din Polonia care circula în direcția Oașa – Șugag, nu a adaptat viteza la condițiile de mers și, într-o curbă la dreapta, a intrat în coliziune cu o autoutilitară cu remorcă condusă de P.C. (29 de ani) din Bumbești, județul Gorj. În urma accidentului, motociclistul a suferit o fractură la antebrațul stâng și a rămas internat la spitalul din Sebeș. Acesta a fost testat cu aparatul etilotest în urma căruia a reieșit faptul că bărbatul nu a consumat băuturi alcoolice.
Foto: arhivă
Urmăriți Alba24.ro și pe Google News
Dacă ți-a plăcut articolul:
ȘTIREA TA - trimite foto/video la Alba24 prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2021/09/sigla_alba24_300-x-92-1.png)