UPDATE: Accident la Alba Iulia, ieșirea spre Oarda. Biciclist rănit după ce a fost lovit de o mașină. Trafic îngreunat
Un accident rutier s-a petrecut sâmbătă la Alba Iulia, în zona de ieșire spre Oarda. Un biciclist a fost rănit.
Potrivit IPJ Alba, traficul rutier este îngreunat, pe strada Regimentul V Vânători, la ieșire din Alba Iulia spre Oarda.
S-a produs un accident rutier în care au fost implicate un autoturism și o bicicletă.
Din primele date, biciclistul ar fi suferit leziuni corporale.
Cercetarea la fața locului este în desfășurare.
UPDATE: Potrivit IPJ Alba, în jurul orei 12.10, un bărbat de ani 75 de ani, din localitatea Oarda, în timp ce se deplasa pe o bicicletă, pe strada Regimentul V Vânători, sensul de mers Alba Iulia- Sebeș, a fost acroșat de un autoturism, care circula în aceeași direcție și era condus de un bărbat de 70 de ani, din orașul Cugir.
În urma accidentului, biciclistul a suferit leziuni corporale și a fost transportat la spital.
Ambii bărbați au fost testați cu aparatul etilotest, rezultatele fiind negative.
Cercetările sunt continuate sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă.
ȘTIREA TA — trimite informații foto/video la Alba24
Publică Anunț Gratuit pe Alba24.ro
Publica un anunt gratuit





Comentarii (0)