O femeie a suferit leziuni și a ajuns la spital în urma unui accident rutier petrecut la Cugir. Aceasta era pasageră într-un autoturism ce a fost lovit de o mașină ce a depășit alt vehicul.

Potrivit IPJ Alba, vineri, 26 iunie, în jurul orei 17.30, Poliția Orașului Cugir a fost sesizată, prin SNUAU 112, cu privire la faptul că, pe strada Râul Mare din oraș, a avut loc un eveniment rutier.

Publicitate

Polițiștii s-au deplasat la fața locului și au constatat că un bărbat, în vârstă de 40 de ani, din orașul Cugir, în timp ce conducea un autoturism pe strada Râul Mare, ar fi efectuat o manevră de depășire. Acesta a intrat în coliziune cu un autoturism condus regulamentar, din sens opus, de către un bărbat, în vârstă de 24 de ani, din orașul Cugir.

Publicitate

În urma evenimentului rutier, o femeie, în vârstă de 39 de ani, din localitatea Săliștea, pasageră în autoturismul condus de tânărul de 24 de ani, a suferit leziuni corporale, fiind transportată la spital pentru a-i fi acordate îngrijiri medicale.

Publicitate

Conducătorii auto au fost testați cu aparatul etilotest, rezultatele fiind negative.

Cercetările sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă.