ACCIDENT la limita județelor Alba și Mureș, provocat de un șofer băut. A intrat cu mașina într-un autoturism staționat
Un tânăr din Neamț s-a ales cu dosar penal în județul Alba, după ce a provocat accident rutier, aflat la volan, sub influența alcoolului. A intrat cu mașina într-un autoturism parcat pe marginea drumului.
Potrivit IPJ Alba, accidentul s-a petrecut duminică seara, în jurul orei 21.50, în localitatea localității Stâna de Mureș, la limita județelor Alba și Mureș și a fost urmat doar de pagube materiale.
Un tânăr de 20 de ani, din județul Neamț, în timp ce conducea un autoturism în direcția Găbud – Copand, a pierdut controlul asupra acestuia și a intrat în coliziune cu un autoturism parcat regulamentar, pe marginea carosabilului.
În urma testării conducătorului vinovat de producerea accidentului, cu aparatul etilotest, a rezultat valoarea de 0,77 mg/l alcool pur în aerul expirat, motiv pentru care a fost condus la spital unde i-au fost recoltate mostre de sânge, în vederea stabilirii alcoolemiei.
Față de conducătorul auto, cercetările sunt continuate sub aspectul săvârșirii infracțiunii de conducere sub influența alcoolului.
ȘTIREA TA — trimite informații foto/video la Alba24
Publică Anunț Gratuit pe Alba24.ro
Publica un anunt gratuit






Comentarii (0)