Un șofer din Câmpeni a ajuns la spital marți seara, după ce a intrat cu autovehicului în gardul unui imobil, pe DN 75, pe raza localității Bistra. 

Potrivit IPJ Alba, la data de 15 septembrie 2020, în jurul orei 19:00, pe DN 75, pe raza localității Bistra, un bărbat de 63 de ani, din orașul Câmpeni, județul Alba, în timp ce conducea un autoturism în direcția Câmpeni – Bistra, nu a adaptat viteza la condițiile de drum, a pierdut controlul asupra autovehiculului și a intrat în coliziune cu un gardul unui imobil.

Publicitate

În urma accidentului, conducătorul auto a suferit leziuni corporale și a fost transportat la spital.

Acesta nu a putut fi testat cu aparatul etilotest și i-au fost prelevate mostre biologice de sânge, în vederea stabilirii alcoolemiei.

Cercetările sunt continuate.