Accident pe DN75 la Vadu Moților: femeie rănită, după ce mașina pe care o conducea a fost lovită de alt autoturism
O femeie a fost rănită într-un accident rutier petrecut pe DN75 la Vadu Moților. Mașina pe care o conducea a fost lovită din spate de un autoturism la volanul căruia se afla o tânără.
Potrivit IPJ Alba, joi, 24 februarie 2022, în jurul orei 13.20, pe DN 75, în comuna Vadu Moților, o tânără de 24 de ani, din comuna Horea, în timp ce conducea un autoturism, a intrat în coliziune cu o mașină ce circula în fața sa și era condusă de o femeie de 33 de ani, din Câmpeni.
În urma accidentului, conducătoarea celui de-al doilea autovehicul a suferit leziuni corporale și a fost transportată la spital.
Cele două conducătoare auto au fost testate cu aparatul, rezultatele fiind negative.
Cercetările sunt continuate sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă.
ȘTIREA TA — trimite informații foto/video la Alba24
Publică Anunț Gratuit pe Alba24.ro
Publica un anunt gratuit





Comentarii (0)