UPDATE | Accident pe strada Principală din Vinţu de Jos: O femeie a fost lovită de o maşină. A fost transportată la UPU Alba
UPDATE: Potrivit IPJ Alba, la ora 13.29, pe strada Lucian Blaga din Vinţu de Jos, H.I. (35 de ani), din Alba Iulia, aflat la volanul unui autoturism Hyundai, în timp ce circula pe direcţia Alba Iulia – Şibot, nu a acordat prioritate unei femei în vârstă de 68 de ani care traversa pe trecerea de pietoni. O.O.L. din Vinţu de Jos a ajuns la spital, unde a fost diagnosticată cu policontuzii şi fractură la arcada stângă. Femeia a rămas internată în spital.
Şoferul nu se afla sub influenţa alcoolului în momentul producerii acidentului. Este cercetat pentru vătămare corporală din culpă.
foto: arhivă
ȘTIREA TA — trimite informații foto/video la Alba24
Publică Anunț Gratuit pe Alba24.ro
Publica un anunt gratuit






Comentarii (1)