Accident rutier pe DN 75 la Albac. Pieton rănit după ce a fost acroșat de un autoturism
Un bărbat din Albac a fost rănit într-un accident rutier. Circula pe carosabil, ca pieton, în momentul în care a fost acroșat de un autoturism.
Potrivit IPJ Alba, marți, 22 decembrie 2020, în jurul orei 17.30, pe DN 75, pe raza comunei Albac, un bărbat de 67 de ani, din comuna Albac, în timp ce se deplasa pe partea carosabilă, în calitate de pieton, a fost acroșat de un autoturism, condus de un bărbat de 52 de ani, din comuna Câmpani, județul Bihor.
În urma accidentului rutier, pietonul a suferit leziuni corporale și a fost transportat la spital.
Conducătorul auto a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ.
Cercetările sunt continuate sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă.
ȘTIREA TA — trimite informații foto/video la Alba24
Publică Anunț Gratuit pe Alba24.ro
Publica un anunt gratuit






Comentarii (0)