Acţiune a Poliţiei la Alba Iulia: Şoferi fără permise, după ce nu au acordat prioritate pietonilor şi amenzi de mii de lei
Acţiunea s-a derulat miercuri, 11 iunie, între orele 8.00 şi 22.00.
Au fost aplicate 49 de sancţiuni contravenţionale, în valoare de 5.270 lei, toate pentru nerespectarea prevederilor legale privind circulaţia pe drumurile publice.
12 conducători auto au fost sancţionaţi pentru că nu au acordat prioritate de trecere pietonilor, angajaţi în traversarea regulamentară a străzii. Acestora le-au fost reţinute permisele de conducere, ca şi sancţiune complementară.
foto: arhivă
ȘTIREA TA — trimite informații foto/video la Alba24
Publică Anunț Gratuit pe Alba24.ro
Publica un anunt gratuit





Comentarii (0)