BLAJ
Acțiune rutieră în Blaj. Poliția a verificat aproape 300 de mașini în trei zile și a reținut 10 permise de conducere
![actiune politia rutiera](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2019/03/actiune-politia-rutiera-6.jpg)
Polițiștii din Blaj au organizat, în perioada 1-3 octombrie, o acțiune pentru creșterea gradului de disciplină rutieră și prevenirea accidentelor. În trei zile, au verificat aproape 300 de mașini și au reținut permise.
Polițiștii au constatat 3 infracțiuni în flagrant și au aplicat 219 de sancțiuni contravenționale, în valoare e 33.230 de lei, din care 203 la OUG 195/2002 privind circulația pe drumurile publice și 16 la alte acte, potrivit IPJ Alba.
Au fost controlate 294 de autovehicule, au fost reținute 10 permise de conducere și 6 certificate de înmatriculare.
foto: arhivă
Urmăriți Alba24.ro și pe Google News
Dacă ți-a plăcut articolul:
ȘTIREA TA - trimite foto/video la Alba24 prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2021/09/sigla_alba24_300-x-92-1.png)