Adolescent de 16 ani din Abrud, prins în timp ce conducea o motocicletă, fără permis. Ce măsuri au luat polițiștii
Un adolescent în vârstă de 16 ani s-a ales cu dosar penal după ce a condus o motocicletă, fără a avea permis. Polițiștii l-au oprit pe o stradă din Abrud.
Potrivit IPJ Alba, miercuri, 24 iunie, în jurul orei 19.30, polițiștii din orașul Abrud au oprit, pentru strada Ecaterina Varga din oraș, o motocicletă condusă de un tânăr de 16 ani, din orașul Abrud.
Din verificări a reieșit că acesta nu deține permis de conducere pentru nicio categorie de vehicule, iar motocicleta nu figurează ca fiind înmatriculată.
Cercetările sunt continuate sub aspectul săvârșirii infracțiunilor de conducerea unui vehicul fără permis de conducere și punerea în circulație sau conducerea pe drumurile publice a unui autovehicul neînmatriculat.
ȘTIREA TA — trimite informații foto/video la Alba24
Publică Anunț Gratuit pe Alba24.ro
Publica un anunt gratuit





Comentarii (0)