EVENIMENT

Alexandru Sibișan, judoka din Alba Iulia, a obținut medalia de aur la Campionatul Național Ne Waza U 21

Alexandru Sibișan, judoka legitimat la CS Unirea Alba Iulia, s-a clasat pe prima treaptă a podiumului, la Campionatul Național Ne Waza U 21, organizat în 13 octombrie, la Izvorani.

Sportivul a concurat la categoria de greutate +81 de kilograme. La competiție au participat 20 de judoka, cei mai buni din țară, la această categorie de vârstă și greutate.

Alexandru Sibișan a reușit să obțină medalia de aur într-o competiție extrem de dificilă. Performanța sa este cu atât mai impresionantă cu cât a fost realizată în fața unor adversari de excepție.

De asemenea, Alexandru s-a clasat pe locul 1 și cu echipa CSM Pitești, el fiind un sportiv cu dublă legitimare, reprezentând atât CS Unirea Alba Iulia, cât și CSM Pitești.