ACTUALITATE
Alimente, haine şi jucării, donate de sărbători, familiilor nevoiaşe din Aiud. Campanie organizată de Grădiniţa cu Program Prelungit “Primii paşi”
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2014/04/cos-oua-pasti.jpg)
În cadrul acţiunii, derulate în perioada 11-22 aprilie, au fost colectate alimente (zahăr, ulei, făină, conserve), îmbrăcăminte în stare bună și jucării, daruri care au ajuns în casele familiilor nevoiașe, cu ocazia Sfintelor Sărbători de Paște.
Campania a fost organizată în colaborare cu Serviciul de Ajutor Maltez, Filiala Aiud.
“Dorim să le mulțumim tuturor celor care s-au implicat în această campanie și sperăm ca acțiunea noastră să le readucă zâmbetul și liniștea sufletească, tuturor celor care sunt în nevoie”, a declarat directorul grădiniţei, Luminița Daniela Josan.
Urmăriți Alba24.ro și pe Google News
Dacă ți-a plăcut articolul:
ȘTIREA TA - trimite foto/video la Alba24 prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2021/09/sigla_alba24_300-x-92-1.png)