ACTUALITATE
ANI: Fostul viceprimar al comunei Mogoş, Viorel Nicolae Bobar, în conflict de interese. Agenţia a sesizat Parchetul de pe lângă Judecătoria Cîmpeni
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2016/07/cercetare-calculator-act-document-analiza.jpg)
„În perioada exercitării funcției de viceprimar, a votat, în calitate de consilier local, o hotărâre privind închirierea pășunilor comunale, proprietate publică a comunei Mogoș către crescătorii de animale persoane fizice și juridice. În baza acestei hotărâri, a fost încheiat un contract-cadru între Primăria comunei Mogoș, în calitate de locator și Asociația Crescătorilor de Taurine Mogoș, în calitate de locatar, asociație în cadrul căreia Bobar Viorel Nicolae a deținut funcția de vicepreședinte până la data de 3 mai 2012. În urma acestui contract, s-au realizat foloase patrimoniale pentru Asociația Crescătorilor de Taurine Mogoș din partea căreia persoana evaluată a beneficiat de foloase de orice natură”, arată ANI, într-un comunicat.
Agenția Națională de Integritate a sesizat Parchetul de pe lângă Judecătoria Câmpeni în vederea verificării indiciilor privind săvârșirea infracțiunii de conflict de interese.
Urmăriți Alba24.ro și pe Google News
Dacă ți-a plăcut articolul:
ȘTIREA TA - trimite foto/video la Alba24 prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2021/09/sigla_alba24_300-x-92-1.png)