Apă maro la robinetele din Alba Iulia din cauza lucrărilor de relocare a conductelor. APA CTTA : ”Este potabilă și nu prezintă niciun pericol”
Din cauza lucrărilor de relocare a conductelor de apă care s-au făcut în zona autostrăzii de la Sebeș, apa de la robinete și-a schimbat culoarea. Acestă problemă persistă deja și probabil va mai dura câteva zile deoarece în acest moment încă se fac lucrări.
Potrivit APA CTTA în câteva zile culoarea deranjantă a apei ar trebui să dispară. Aceștia au mai precizat că apa este în continuare tratată și nu reprezintă niciun pericol pentru cei care o beau sau gătesc cu ea.
ȘTIREA TA — trimite informații foto/video la Alba24
Publică Anunț Gratuit pe Alba24.ro
Publica un anunt gratuit





Comentarii (11)