Arcașii de la CSM Unirea Alba Iulia au țintit către victorie, la Campionatul Național de Arc Tradițional. Ce rezultate au obținut

Arcașii de la CSM Unirea Alba Iulia au ”țintit bine” la Campionatul Național de Arc Tradițional Indoor București. Aceștia au obținut mai multe clasari pe podium, la diferite categorii.

A fost o competiție organizată de Federația Română de Tir cu Arcul. Rezultatele au fost comunicate de reprezentații clubului CSM Unirea Alba Iulia, într-un comunicat de presă.

• Miruna Pop – locul 1 la categoria AT RI – under 18;
  • Daniel Sîrbu – locul 3 la categoria de arc tradițional instinctic (AT I) senior woman.

CSM Unirea Alba Iulia a fost reprezentata la această competiție de 13 sportivi, iar acestia sunt:

• Iuliu Szabo.

”A fost o competiție la care au participat peste 65 de arcași din toată țara, noi am avut 13 sportivi, competiție pentru care ne-am pregătit în ultima lună.

Rezultatele sunt practic recunoașterea efortului pe care îl fac sportivii, sunt rezultatele antrenamentelor pe care le fac sportivii, urmează pentru noi și alte competiții naționale pentru care ne pregătim în perioada următoare unde avem speranțe că vom obține rezultate foarte bune.

Am avut sportivi care au participat pentru prima dată la o competiție”, a declarat Arpad Ladanyi, antrenorul secției de arc din cadrul CSM Unirea Alba Iulia, în comunicatul de presă.