Atenție, se dau amenzi în Alba Iulia! Administrația locală reamintește șoferilor că trotuarele sunt destinate exclusiv pietonilor
Primarul susține că efortul administrației locale de a oferi locuitorilor străzi funcționale este atenuat de indiferența cetățenilor, care continuă să-și parcheze mașinile "unde văd cu ochii". În acest sens, au fost reluate discuțiile cu reprezentanții IPJ Alba, pentru a intensifica controalele în rândurile șoferilor care nu respectă legea. În perioada următoare, oamenii legii se vor afla pe străzile municipiului, aplicând amenzi tuturor celor care își abandonează mașinile pe trotuare și spații verzi.
ȘTIREA TA — trimite informații foto/video la Alba24
Publică Anunț Gratuit pe Alba24.ro
Publica un anunt gratuit





Comentarii (7)