Atenție șoferi! De marți se activează semaforul la trecerea de pietoni, de pe strada Al. I. Cuza, din zona IPEC
Un nou sistem de semaforizare va fi activ în Alba Iulia, la ieșirea spre Cluj-Napoca, din data de 14 mai. Este vorba despre un semafor montat pe strada Alexandru Ioan Cuza, în zona IPEC.
Potrivit reprezentanților Primăriei Alba Iulia semaforul va funcționa de marți, 14 mai 2019.
Publicitate
Semaforul este dotat cu un buton ”cu atingere” pentru pietonii care doresc să traverseze de pe un trotuar pe altul, prin zona marcată cu zebră.
ȘTIREA TA — trimite informații foto/video la Alba24
Publică Anunț Gratuit pe Alba24.ro
Publica un anunt gratuit





Comentarii (0)