Băiat de 13 ani din Aiud, dispărut de la domiciliu. A plecat să îşi viziteze tatăl în penitenciar, dar nu a mai ajuns. A fost găsit în Gara CFR Sibiu
În data de 22 decembrie, ora 16.45, Poliţia Municipiului Aiud a fost sesizată de către o femeie în vârstă de 77 de ani, din Aiud, cu privire la faptul că, în data de 20 decembrie, nepotul său, Daniel Chiroiu, de 13 ani, pe care-l are în grijă, a plecat de la domiciliu pentru a-şi vizita tatăl încarcerat într-un penitenciar din judeţul Hunedoara şi nu s-a mai întors la domiciliu.
Din cercetările efectuate de poliţişti a rezultat că minorul nu a ajuns la penitenciarul respectiv, ultima dată fiind văzut în gara din oraşul Teiuş, judeţul Alba.
La data dispariţiei, Daniel Chiroiu purta geacă sport de culoare neagră cu roşu, pantalon de stofă de culoare neagră şi pantofi negri.
Vineri, 23 decembrie, minorul a fost identificat în Staţia CFR Sibiu, de unde a fost preluat de o escorta a poliţiei Municipiului Aiud care l-a predat bunicii sale, cea care îl are în îngrijire. Din verificările efectuate de poliţişti a rezultat că în perioada în care minorul a lipsit de la domiciliul său, nu a fost victima vreunei infracţiuni.
Urmariti Alba24.ro si pe Google News
Anunturi Alba24
Publica un anunt gratuitSTIREA TA — trimite foto/video la Alba24







Comentarii (3)