ACTUALITATE
Bărbat de 34 de ani din Câlnic, în vizorul poliţiei. A condus o maşină radiată din circulaţie de acum doi ani
![sofer volan](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2013/02/sofer-volan-masina-condus.jpg)
Potrivit IPJ Alba, joi, 4 august, poliţiştii Postului de Poliţie Şugag l-au depistat, pe strada Unirii, pe un bărbat de 34 de ani, din comuna Câlnic, în timp ce conducea un autoturism radiat din circulaţie din septembrie 2014.
Faţă de conducătorul auto a fost întocmit dosar penal în care sunt efectuate cercetări sub aspectul comiterii infracțiunii de conducerea unui autovehicul neînmatriculat.
Urmăriți Alba24.ro și pe Google News
Dacă ți-a plăcut articolul:
ȘTIREA TA - trimite foto/video la Alba24 prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2021/09/sigla_alba24_300-x-92-1.png)