ACTUALITATE
Bărbat din Aiud, condamnat pentru lovire, prins de poliţişti. Va sta un an după gratii
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2013/10/cersetorie-arhiva-inchisoare-300x225.jpg)
Potrivit IPJ Alba, la data de 20 ianuarie, poliţiştii de investigaţii criminale din cadrul Poliţiei Municipiului Aiud l-au identificat şi reţinut pe B.I.D., de 39 de ani, din municipiul Aiud, posesor al unui mandat de executare a pedepsei închisorii.
Bărbatul a fost condamnat de instanţa de judecată, la executarea unei pedepse privative de libertate de 1 an închisoare, pentru comiterea infracţiunii de “lovire sau alte violenţe“.
Condamnatul a fost depus în Penitenciarul Aiud, pentru executarea pedepsei.
Urmăriți Alba24.ro și pe Google News
Dacă ți-a plăcut articolul:
ȘTIREA TA - trimite foto/video la Alba24 prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2021/09/sigla_alba24_300-x-92-1.png)