Bărbat din Alba Iulia reținut de poliție după o bătaie în stradă. S-a ales cu dosar penal pentru lovire
Un bărbat din Alba Iulia a fost reținut de poliție după ce l-ar fi agresat pe un tânăr, pe o stradă din municipiu. Polițiștii i-au deschis dosar penal pentru lovire.
Potrivit IPJ Alba, marți, 22 octombrie, polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Alba Iulia au luat măsura reținerii, pentru 24 de ore, față de un bărbat de 38 de ani, din municipiul Alba Iulia. Acesta este cercetat pentru săvârșirea infracțiunii de lovire sau alte violențe.
Din verificările efectuate, a reieșit că, marți seara (22 octombrie), în urma unor discuții purtate în contradictoriu, bărbatul de 38 de ani l-ar fi agresat fizic pe un bărbat de 29 de ani, din municipiul Alba Iulia.
Bărbatul de 29 de ani nu a avut nevoie de îngrijiri medicale.
Cercetările sunt continuate sub aspectul săvârșirii infracțiunii de lovire sau alte violențe.
Urmariti Alba24.ro si pe Google News
Anunturi Alba24
Publica un anunt gratuitSTIREA TA — trimite foto/video la Alba24






Comentarii (0)