Bărbat din Baia de Arieș, reținut de poliție, pentru că nu a respectat un ordin de protecție. Ce s-a întâmplat
Un bărbat din Baia de Arieș a fost reținut de poliție, după ce a încălcat măsurile dispuse prin ordin de protecție. Acesta s-a întors la locuința față de care nu avea voie să se apropie.
Potrivit IPJ Alba, sâmbătă, 28 iunie, polițiștii din Baia de Arieș au luat măsura reținerii, pentru 24 de ore, față de un bărbat de 36 de ani, din Baia de Arieș.
Acesta este bănuit de săvârșirea infracțiunii de încălcarea măsurilor dispuse prin ordinul de protecție provizoriu.
Sâmbătă, în jurul orei 21.00, bărbatul s-a întors la locuința față de care avea interdicție de a se apropia, încălcând măsurile dispuse prin ordinul de protecție provizoriu, emis de către polițiștii din Baia de Arieș, în 28 iunie, pentru o perioadă de 5 zile.
Cercetările sunt continuate.
ȘTIREA TA — trimite informații foto/video la Alba24
Publică Anunț Gratuit pe Alba24.ro
Publica un anunt gratuit





Comentarii (0)