Uncategorized
Bărbat din Ciugud, REȚINUT de polițiști după ce a încălcat un ordin de protecție și s-a apropiat de tatăl său
Un bărbat în vârstă de 46 de ani din Ciugud a fost reținut de polițiști după ce a încălcat un ordin de protecție și s-a apropiat de tatăl său.
Potrivit IPJ Alba, la data de 16 ianuarie 2026, polițiștii Secției 2 de Poliție Rurală Vințu de Jos au luat măsura reținerii, pentru 24 de ore, față de un bărbat, în vârstă de 46 de ani, din localitatea Ciugud, cercetat pentru săvârșirea infracțiunii de încălcarea ordinului de protecție provizoriu.
Din cercetări a reieșit că bărbatul de 46 de ani a încălcat ordinul de protecție provizoriu, fiind depistat de către polițiști la adresa de domiciliu, încălcând astfel măsura de a nu se apropia la mai puțin de 100 de metri de tatăl său, în vârstă de 73 de ani.
În cauză, cercetările sunt continuate sub aspectul săvârșirii infracțiunii de încălcarea măsurile dispuse prin ordinul de protecție provizoriu.
Urmăriți Alba24.ro și pe Google News