ACTUALITATE
Bărbat din comuna Bucerdea Grânoasă, după gratii. Va sta un an la închisoare pentru abandon de familie
![inchisoare](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2011/01/jail-e1592299101473.jpg)
Un bărbat din comuna Bucerdea Grânoasă a fost identificat şi transportat la penitenciar, miercuri, de către poliţişti. Are mandat de executare a pedepsei cu închisoarea pentru abandon de familie.
Potrivit IPJ Alba, în 16 mai, în jurul orei 10.00, poliţiştii Postul de Poliție Bucerdea Grânoasă l-au identificat şi reţinut pe un bărbat de 38 de ani, din comuna Bucerdea Grânoasă, posesor al unui mandat de executare a pedepsei închisorii emis de Judecătoria Blaj.
Bărbatul a fost condamnat la executarea unei pedepse privative de libertate de un an închisoare, pentru săvârșirea infracțiunii de abandon de familie.
Condamnatul a fost depus în Penitenciarul Aiud, pentru executarea pedepsei.
Urmăriți Alba24.ro și pe Google News
Dacă ți-a plăcut articolul:
ȘTIREA TA - trimite foto/video la Alba24 prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2021/09/sigla_alba24_300-x-92-1.png)