Un bărbat din Cugir a fost bătut și a rămas fără cheile mașinii și fără bani. Agresorul a fost reținut de polițiști.

Potrivit IPJ Alba, la data de 25 iunie 2026, polițiștii Secției 2 de Poliție Rurală Vințu de Jos au luat măsura reținerii, pentru 24 de ore, față de un bărbat, în vârstă de 28 de ani, din comuna Șibot, cercetat pentru săvârșirea infracțiunii de lovirea sau alte violențe.

Publicitate

Din cercetările efectuate de polițiști, a reieșit că, la data de 21 iunie 2026, în urma unor discuții contradictorii, acesta ar fi agresat fizic un bărbat, în vârstă de 42 de ani, din Cugir, timp în care, profitând de neatenția celui din urmă, un alt bărbat, în vârstă de 47 de ani i-ar fi sustras, din interiorul autoturismului, cheia din contact și suma de 3.000 de lei.

Publicitate

Pe numele bărbatului de 47 de ani, a fost întocmit dosar penal, pentru săvârșirea infracțiunii de furt calificat.

Publicitate

Cercetările sunt continuate.