Bărbat din Daia Română, după gratii. Cât va sta la închisoare după ce a condus băut
Un bărbat din Daia Română a fost depus în Penitenciarul Aiud. Este condamnat la pedeapsă cu închisoarea după ce a condus băut.
Potrivit IPJ Alba, la data de 6 martie 2026, polițiștii Secției 7 de Poliție Rurală Sebeș au depistat și reținut un bărbat, în vârstă de 37 de ani, din localitatea Daia Română, care este posesorul unui mandat de executare a pedepsei închisorii, emis la data de 5 martie 2025, de către Judecătoria Sebeș.
Acesta a fost condamnat la executarea unei pedepse privative de libertate de 1 an închisoare, pentru săvârșirea infracțiunii de conducere sub influența alcoolului.
Bărbatul a fost depus în Penitenciarul de Maximă Siguranță Aiud pentru executarea pedepsei.
ȘTIREA TA — trimite informații foto/video la Alba24
Publică Anunț Gratuit pe Alba24.ro
Publica un anunt gratuit





Comentarii (0)