Actualitate
Bărbat din Daia Română, după gratii. Pentru ce va sta la închisoare un an și șase luni

Un bărbat din Daia Română a ajuns după gratii. Acesta a fost condamnat la o pedeapsă cu închisoarea de un an și șase luni. Polițiștii l-au transportat la penitenciar.
Potrivit IPJ Alba, luni, 3 martie, polițiștii Secției 7 de Poliție Rurală Sebeș au depistat și reținut un bărbat de 42 de ani, din localitatea Daia Română. Acesta era posesorul unui mandat de executare a pedepsei închisorii, emis la data de 3 martie 2025, de către Judecătoria Sebeș.
Bărbatul a fost condamnat la executarea unei pedepse privative de libertate de un an și șase luni închisoare, pentru săvârșirea infracțiunilor de conducerea unui vehicul fără permis de conducere și conducerea unui vehicul sub influența alcoolului sau a altor substanțe.
Acesta a fost depus în penitenciarul Aiud, pentru executarea pedepsei.
Urmăriți Alba24.ro și pe Google News