Bărbat din Scărișoara, cu dosar penal după ce a fost prins băut la volan, pe DN 75. Ce alcoolemie avea
Un bărbat din comuna Scărișoara s-a ales cu dosar penal după ce a condus băut. Polițiștii din Câmpeni l-au depistat în trafic, pe DN 75.
Potrivit IPJ Alba, miercuri seara (31 iulie_, în jurul orei 21.30, polițiștii Secției 9 de Poliție Rurală Câmpeni au depistat un bărbat 44 de ani, din comuna Scărișoara, în timp ce conducea un autoturism, pe DN 75.
Publicitate
În urma testării conducătorului auto, cu aparatul etilotest, a rezultat valoarea de 0,89 mg/l alcool pur în aerul expirat.
Bărbatul a fost condus la spital, în vederea stabilirii alcoolemiei.
Cercetările sunt continuate.
ȘTIREA TA — trimite informații foto/video la Alba24
Publică Anunț Gratuit pe Alba24.ro
Publica un anunt gratuit






Comentarii (0)