ACTUALITATE
Bărbatul din Bucerdea Grânoasă care a fost prins la volan de două ori fără permis şi cu alcool “la bord”, arestat preventiv
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2014/11/arestat_catuse.jpg)
Potrivit IPJ Alba, joi, 31 august, Ţ.V., de 40 de ani, din comuna Bucerdea Grânoasă, cercetat pentru mai multe infracţiuni la regimul rutier, a fost prezentat în faţa magistraților din cadrul Parchetului de pe lângă Judecătoria Blaj.
În baza propunerilor formulate de organele de cercetare penală din cadrul Poliţiei Municipiului Blaj, în cauză s-a dispus punerea în mişcare a acţiunii penale pentru conducere fără permis şi conducere sub influenţa alcoolului, fiind sesizată instanţa de judecată cu propunere de arestare preventivă.
Judecătorul de drepturi şi libertăţi din cadrul Judecătoriei Blaj a dispus arestarea preventivă a lui Ţ.V, pe o durată de 30 de zile.
Bărbatul a fost depistat de poliţiştii rutieri din Blaj, marţi seara, în timp ce conducea un autoturism, prin comuna Bucerdea Grânoasă, fiind sub influenţa băuturilor alcoolice şi fără a poseda permis de conducere pentru nicio categorie de autovehicule.
În urma verificărilor efectuate, poliţiştii au constatat că bărbatul mai este cercetat, într-un dosar penal, constituit în luna aprilie 2017, după ce a fost depistat conducând sub influenţa alcoolului şi fără a poseda permis de conducere.
Vezi şi Bărbat din comuna Bucerdea Grânoasă, REŢINUT de poliţişti, după ce a condus o maşină fără permis şi cu alcool „la bord”. Mai avea un dosar penal pentru aceleaşi fapte
Urmăriți Alba24.ro și pe Google News
Dacă ți-a plăcut articolul:
ȘTIREA TA - trimite foto/video la Alba24 prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2021/09/sigla_alba24_300-x-92-1.png)