BASCHET: CS Universitatea – ICIM Arad, 67-72, după prelungiri. Meci spectaculos la Alba Iulia

Meci mare la Alba Iulia, unde echipele de baschet feminin CS Universitatea și ICIM Arad au oferit un spectacol sportiv de excepție. Locurile din sala de sport a Universității ”1 Decembrie 1918” din Alba Iulia au fost suplimentate, dar chiar și așa locaţia a fost neîncăpătoare, la meci asistând peste 600 de persoane.

Primul sfert a fost la fel ca și în celelalte partide pentru CS Universitatea Alba Iulia, trupa lui Tomas Bilek fiind condusă cu 13-16. Sportivele din Alba Iulia au revenit în sfertul doi, când au marcat 21 de puncte, în vreme ce arădencele au reușit doar 11 şi s-a intrat la cabine cu scorul de 34-27, în favoarea echipei din Alba Iulia.

Scorul final a fost de 61-61 (13-16, 21-11,11-15 și 16-19). Meciul a intrat în prelungiri, din cauza rezultatului de egalitate și s-a mai jucat încă o repriză de 5 minute. Rezultatul prelungirilor a fost  6-11.

Mai multe fotografii, dar și declarațiile date de antrenorul echipei albaiuliene după meci puteţi vedea pe Sport.Alba24.ro